Nowy port nad Bałtykiem.
Dzieje Gdyni.

Jeśli zainteresował Cię temat, polecamy materiały dodatkowe:

http://www.gdyniawsieci.pl   -  Archiwum Cyfrowe "Gdynia w sieci" prezentujące zbiory Muzeum Miasta Gdyni.  
https://www.ipsb.nina.gov.pl/a/biografia/jan-pleitner - Tutaj znajdziesz biografię Jana Pleitnera, wojskowego inżyniera, który już w XVII wieku sugerował budowę nowego portu.
https://www.pb.pl/lucky-ship-ms-batory-797541 - tekst o MS Batorym, jednym z najsłynniejszych polskich statków.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,obiekty,459,obiekt_kurtka.html - tutaj znajdziesz historię Ludwika Piernickiego, zabitego podczas strajku 17 grudnia 1970 r.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,obiekty,647,obiekt_gra_planszowa_dar_pomorza.html - tu poczytaj więcej o grze "Darem Pomorza dookoła świata".
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,osoby,184,osoba_eugeniusz_kwiatkowski.html - o Eugeniuszu Kwiatkowskim i początkach portu w Gdyni.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,osoby,443,osoba_tadeusz_wenda.html - historia Tadeusza Wendy, projektanta portu w Gdyni.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,obrazy,1221,obraz_michalina_krzyzanowska.html - o obrazie "Port Wojenny".
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,obiekty,498,obiekt_cukiernica_m_s_pilsudski.html - tu znajdziesz więcej informacji o zastawie śniadaniowej z MS Piłsudskiego.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,historiomat,421,historiomat_urlop_w_gdingen.html - o początkach turystyki w Gdyni.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,historiomat,743,historiomat_pizamy_plazowe.html - o przedwojennej modzie plażowej.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,architektura,496,architektura_bankowiec_w_gdyni.html - więcej informacji o gdyńskim modernistycznym ?Bankowcu?.
https://www.historiaposzukaj.pl/wiedza,architektura,653,architektura_luszczarnia.html - o gdyńskiej łuszczarni ryżu.


 

 

SŁOWNICZEK

Liga Narodów Demilitaryzacja Eksport Import Regaty Bandera Falochron Infrastruktura

Powrót

 

100%  

KONIEC

 
 

Lista lekcji